ZWIERZAK, JAK MALOWANY

AKTUALNOŚCI > WRZESIEŃ'18

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt.
"Zwierzak, jak malowany", zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt "Arkadia" w Głownie, które sprawuje opiekę nad Przytuliskiem dla psów i kotów. 9 września na terenie Przytuliska został zorganizowany festyn, który upamiętnił powstanie pierwszego kojca w mieście dla bezdomnego psiaka i początek przygody, jaką jest pomaganie zwierzętom. Kto miał ochotę i nie są mu obce losy bezdomnych piesków i kotków wybrał się w niedzielę na tą piękną uroczystość, aby posłuchać rozmów z pierwszymi Działaczami Przytuliska, posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć zdjęcia z 20 lat historii, a przede wszystkim zwiedzić to miejsce, odbyć spacer ze znajdującymi się tam podopiecznymi. Szkolne Koło Wolontariatu w naszej szkole pod opieką Anny Romańczuk i Joanny Gorzkiewicz wspomaga Przytulisko w Głownie zbierając na ten cel pieniądze. Cieszymy się, że w konkursie plastycznym dwie nasze uczennice otrzymały wyróżnienie: Julia Misztal i Wiktoria Zgierska z klasy IV. Gratulujemy i zapraszamy wszystkich do wspomagania Przytuliska i polepszenia losów znajdujących się tam zwierząt.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz