Sprzątanie świata

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > WRZESIEŃ'16

Sprzątanie świata

W dniach 16 - 18 września 2016 roku miała miejsce akcja "Sprzątanie świata" pod hasłem: "Podaj dalej…drugie życie odpadów". Nasza społeczność szkolna również wzięła w niej udział. 16 września uczniowie wyruszyli na pomoc Ziemi. Akcja rozpoczęła się apelem przygotowanym przez kl. II gimnazjum pod czujnym okiem nauczycielki przyrody Pani Beaty Siekiery. Z wysłuchanych tekstów wyciągnęliśmy wnioski, że warto sprzątać naszą planetę. Następnie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Były to: przedszkole i klasy I-III, klasy IV-VI i I-III gimnazjum. Każda grupa wyruszyła w wyznaczone miejsce wraz ze swoimi wychowawcami. Udało nam się owocnie posprzątać okolice naszej placówki. Po ukończonym zadaniu wróciliśmy do szkoły szczęśliwi, że mogliśmy coś dobrego uczynić dla naszej planety.

Oliwia Woźniak, kl. VI