Walentynki

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LUTY'16

Walentynki

Serduszka, czerwony kolor, prezenty, róże - te słowa kojarzą nam się z walentynkami. Jest to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Tak było również w naszej szkole. Organizacją zajął się Samorząd Uczniowski z przewodniczącą Martyną Doardo i opiekunką samorządu Panią Izabelą Zawadzką na czele. W tym dniu każdy z nas był ubrany w czerwony strój. Rano na naszym korytarzu została postawiona walentynkowa skrzynka, do której każdy z uczniów mógł wrzucić walentynkę. Następnie na jednej z przerw została zorganizowana poczta walentynkowa. Podczas niej wszystkie wysłane walentynki zostały dostarczone do adresatów. Skrzynka była wypełniona po brzegi, co świadczy tylko o tym, że w Popowie są same zakochane serca. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej.

Dorota Zgierska kl.II gimnazjum