WIELKANOCNE SPOTKANIE

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > MARZEC'18

WIELKANOCNE SPOTKANIE

"Są takie święta raz w roku,
co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku
i wielka miłość rośnie w nas...
Piękna i rodzinna
jest polska Wielkanoc,
a każdy świąteczny obyczaj
ma swą magiczną moc..."

29 marca społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim wzięła udział w spotkaniu związanym ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej poczuli świąteczny nastrój, a stało się to za sprawą uczniów klasy III szkoły podstawowej, którzy pod opieką wychowawczyni wystawili przedstawienie przybliżające zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą. Uczniowie na pięknie przybranym stole zgromadzili koszyczki z pisankami, kurczaczkami, a także baranki, zajączki i wielkanocne baby. W wazonach znajdowały się palmy i zielony bukszpan. Dekorację uzupełniały kolorowe kwiaty i ludowe chusty użyczone przez panią Jolantę Kołodziejską, której za pomoc występujący bardzo dziękują. Prowadzącymi uroczystość były: Martyna Błażejewska, Magdalena Marciniak i Oliwia Woźniak. W czasie przedstawienia nie zabrakło również "dyngusiarzy", którzy nie żałowali wody i polali wszystkich zgodnie z wielkanocną tradycją. Na zakończenie pan dyrektor Krzysztof Fortuna złożył wszystkim świąteczne życzenia, a prowadzące Martyna, Madzia i Oliwia zaprosiły do podzielenia się świątecznym jajeczkiem. Tradycyjnie życzono sobie WESOŁYCH ŚWIĄT!

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz