Wycieczka do drukarni

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > GRUDZIEŃ'17

Wycieczka do drukarni

Uczniowie klas IV - VII Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim pod opieką nauczycieli, czyli pań: Małgorzaty Skomiał, Izabeli Zawadzkiej, Doroty Augustyniak, Anny Romańczuk i pana Jacka Markowicza uczestniczyli dnia 6. grudnia 2017 roku w wycieczce do Księgarni i Konińskiej Drukarni Dziełowej. Mieszczą się one w Żychlinie koło Konina. Podczas wyjazdu uczestnicy wzięli udział w spotkaniu na temat Jak powstaje książka? Od autora do czytelnika. Zapoznali się też z procesem produkcji książki, z pracą drukarza, handlowca, sprzedawcy oraz pracownika biurowego.
Każdy uczeń otrzymał też prezent-niespodziankę. Był to mikołajkowy wyjazd, więc po drodze nie zabrakło spotkania z Mikołajem, który rozdawał drobne upominki i dyplomy grzeczności.

Małgorzata Skomiał