ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W POPOWIE GŁOWIEŃSKIM


Idź do treści

Menu główne:


WAKACYJNE REMONTY

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > WRZESIEŃ'16

Wakacyjne remonty


Tradycyjnie okres wakacji w wielu polskich szkołach oznacza czas mniejszych lub większych remontów. Nie inaczej było w tym roku w naszym Zespole Szkół.

Gruntowną modernizację przeszedł pokój nauczycielski. Oprócz nowych mebli jest też w zupełnie innym niż dotychczas miejscu aneks kuchenny. Wyrównane zostały ściany, podłoga, na której połoóżne panele, obniżony został sufit. Zamontowano nowe drzwi i oświetlenie. Całość prac prowadzona była we własnym zakresie i wykonał ją nasz konserwator p. Piotr Szymański z pomocą kilku rodziców (obecnych i byłych naszych uczniów), za którą to pomoc serdecznie dziękujemy. Koncpecję zmiany wizerunku pokoju opracowała I. Zawadzka.

Swój wygląd zmieniła też sala nr 9, gdzie zajęcia od 1 września mają uczniowie nowej klasy I szkoły podstawowej. Zlikwidowane zostało kartonowo - gipsowe zaplecze, odmalowano ściany i dodatkowo ozdobiono je motywem dekoracyjnym. Na podłodze położono panele, zakupiono nowe stoliki, krzesła i szafki. W oknach zawisły firanki. Także w tym przypadku mogliśmy liczyć na pomoc rodziców uczniów klasy I, którym towarzyszyła wychowawczyni J. Szeliga.

Również sala sąsiednia została odświeżona poprzez malowanie, położenie paneli podłogowych i założenie firanek. Także i tutaj pomagali rodzice, a ostateczny wizerunek sala zawdzięcza A. Wołowiec - Olesińskiej.


Udało się także przygotować (poprzez pomalowanie i instalację dodatkowych gniazd prądowych) salę 33 do realizacji projektu Ekopracowni, której wniosek opracowała w głównej mierze B. Siekiera.


Nazwiska pomagających rodziców są pod linkiem: http://www.szkolapopow.pl/rozpoczecie_roku_szkolnego_20162017.html
Na zewnątrz z kolei wymieniony został zbiornik gazowy. Zajęły się tym firmy zewnętrzne - p. Dariusza Śliwkiewicza z Bratoszewic, który wykopał stary zbiornik, dół po zbiorniku podsypał piachem i zagęścił oraz usypał kopiec na nowoposadowionym zbiorniku. Zbiornik o pojemności 4850 m3 dostarczyła i zamontowała firma CHEM-GAZ z Płocka. Dodatkowo wskazówkami merytorycznymi wspierała firma CHEMOSTAL z Rąbienia.

Więcej na: http://www.lowiczanin.info/regiony/glowno/wydarzenie/-Wymieniono-zbiornik-na-gaz/


Zmienił też swój wygląd budynek gospodarczy, który stał na tyłach obiektu, tuż obok zbiornika gazowego. Stary, drewniany, wysłużony budynek zastąpiony został nowym, blaszanym garażem dostarczonym i zamontowanym przez firmę KONSTAL z miejscowości Krasne Lasocice w woj. małopolskim.

Wszystkie koszty remontów pokryte zostały ze środków budżetowych Gminy Głowno.

Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej
Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego