Zakończenie Roku Szkolnego

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > CZERWIEC'17

Nadszedł czerwiec, a wraz z nim zakończenie roku szkolnego, po 10 miesiącach nauki zbliżają się wyczekiwane wakacje. Zanim jednak nastąpi zasłużony odpoczynek we wszystkich szkołach odbywają się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. Tak też się stało 23 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim. W naszej szkole było ono połączone z pożegnaniem uczniów klasy III gimnazjum. Na tę ważną uroczystość, oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców, przybyły władze gminy Głowno w składzie: sekretarz gminy Głowno pani Jolanta Szkup oraz skarbnik gminy Głowno pani Cezara Stokowska, radni gminy Głowno, a także Rada Rodziców na czele z przewodniczącą panią Beatą Krzeszewską. Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy III gimnazjum Maja Kret i Kacper Olesiński. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie absolwentów i przekazanie sztandaru młodszym kolegom, pokładając nadzieję, że będą godnie reprezentować szkołę. Następnie pan dyrektor Krzysztof Fortuna wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy ukończenia gimnazjum, nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz dyplomy za działalność na rzecz szkoły. Wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, jak co roku, wyróżnił, a także nagrodził uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen. W szkole podstawowej była to uczennica klasy VI Oliwia Woźniak ze średnią ocen 5,67. Natomiast w gimnazjum najwyższą średnią (5,33) osiągnął uczeń klasy III Kacper Olesiński. Potem nadeszła ważna chwila dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli przedszkolaków. Oni również otrzymali dyplomy i nagrody. Po pierwszej części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Przygotowali ją uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Izabelą Zawadzką. Specjalnie dla nauczycieli absolwenci opracowali oryginalny poetycki bukiet kwiatów. Do każdego z nauczycieli, a także pracowników administracji i obsługi skierowali kilka słów dziękując za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Słowa te skierowane były również w formie piosenki "Kwiaty we włosach" oraz przeplatanych między wierszami "Ale to już było" oraz "Chcę tu zostać". Na zakończenie głos zabrała nasza koleżanka Natalia Miśkiewicz, która już przez ostatnie chwile pełniła funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Była niezastąpioną i wspaniałą przewodniczącą i skierowała kilka dobrych rad oraz wskazówek jak poprowadzić dalej SU. Uczyniła to w formie propozycji programu zreformowania szkoły. Na koniec wybrzmiała piosenka zaśpiewana przez klasę III gimnazjum "Ostatni raz z moją klasą". Przyłączyli się do nas nasi wspaniali nauczyciele i razem z nimi pożegnaliśmy mury tej szkoły. Jak to w takich w chwilach bywa, emocje wzięły górę i polały się łzy, ponieważ musimy się żegnać z naszą szkołą, w której stawialiśmy pierwsze kroki. I tak zakończyła się nasza szkolna wędrówka. Na koniec pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wychowania nas na dojrzałych ludzi. Dziękujemy!

Dorota Zgierska kl. III gimnazjum

Pełny ekranWsteczPlayDalej