POMOC DLA ZWIERZĄT

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > MARZEC'18

POMOC DLA ZWIERZĄT

Szkolne Koło Wolontariatu nawiązało w marcu współpracę z Towarzystwem Przyjaciół Zwierząt "Arkadia" w Głownie, które sprawuje opiekę nad Przytuliskiem dla psów i kotów. Obecnie TPZ "Arkadia" zrzesza kilkudziesięciu członków i wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami sprawują opiekę nad Przytuliskiem, dbają o dobrostan przebywających tam zwierząt, organizują adopcje, a także dokładają wszelkich starań, aby przywrócić psom i kotom wiarę w człowieka. Dzięki staraniom otrzymaliśmy puszkę z pieczątką Towarzystwa, która uprawnia nasze Koło Wolontariatu do organizowania dla niego zbiórek pieniędzy oraz pomocy materialnej, a także otrzymaliśmy plakaty i ulotki. Pierwszą i zapewne nie ostatnią akcją dla Przytuliska była sprzedaż ciasta i kanapek w szkole, która odbyła się 23 marca. Organizacją zajęły się uczennice klasy II gimnazjum Klaudia Rożniata, Iza Patos i Michalina Milczarek. Nasze wolontariuszki przygotowały kolorowe przekąski i słodkości przyniesione przez Zuzię i Kasię z klasy V. Bardzo szybko wszystko sprzedano, a puszka zapełniła się kwotą 130 zł. Wolontariat dziękuje wszystkim za pomoc dla Przytuliska w Głownie i zaprasza do wzięcia udziału w następnych akcjach niosących pomoc pieskom i kotom. Chętni mogą też obejrzeć stronę internetową Przytuliska www.przytuliskoglowno.pl. Może ktoś chętny zaadoptuje psa lub kota i zapewni im nowy dom.

Joanna Gorzkiewicz