ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

AKTUALNOŚCI > CZERWIEC'20

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim i we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce zakończyły się w tym roku szkolnym w piątek, 26 czerwca. Panująca na świecie pandemia COVID-19 znacząco zmieniła naszą edukację. Ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, nie było tradycyjnej uroczystej akademii dla całej społeczności szkolnej. Od 12 marca nic nie było "normalne", choć udało się realizować kształcenie na odległość. Wspaniale wszyscy pracowali, zarówno rodzice, jak i nauczyciele, a przede wszystkim nasi uczniowie. Ponieważ kluczowe w tym dniu było bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli świadectwa wydawane były uczniom w małych grupach, o ustalonych godzinach. W dobie koronawirusa, nauczyciele i uczniowie mieli założone maseczki i rękawiczki. Istniała również możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo w innym terminie niż 26 czerwca. W tym dniu pożegnali szkołę ósmoklasiści, którzy po raz ostatni spotkali się w murach swojej szkoły z wychowawczynią panią dyrektor Małgorzatą Skomiał i nauczycielami. Koronawirus nas nie pokonał i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla wszystkich pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.
Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz