NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY!

AKTUALNOŚCI > WRZESIEŃ'18

NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY!

3 września 2018 roku rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Zebranych w sali gimnastycznej powitały uczennice prowadzące uroczystość Magda Marciniak z klasy VII i Oliwia Woźniak z klasy VIII. Zaproszonymi gośćmi byli: ksiądz proboszcz Andrzej Wacławiak, przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Krzeszewska oraz przedstawiciel Urzędu Gminy w Głownie pan Piotr Antczak. Mimo iż rozpoczęcie roku przypadło już po uroczystościach związanych z wybuchem II wojny światowej, to i tak uczczono minutą ciszy pamięć poległych w obronie Ojczyzny. Następnie Pan Dyrektor Krzysztof Fortuna dokonał inauguracji nowego roku szkolnego, podziękował wszystkim, którzy podczas wakacji zaangażowali się w prace remontowe na rzecz placówki oraz zapoznał z planem działań na najbliższy rok szkolny. Pan Dyrektor przedstawił uczniom ich wychowawców oraz nowych nauczycieli uczących w naszej szkole. Dla jednych takie spotkanie było czymś normalnym, a dla innych nowym wydarzeniem w ich życiu. Na zakończenie wszystkim uczniom prowadzące życzyły dobrych stopni, a nauczycielom dużo wyrozumiałości oraz cierpliwości. Po odśpiewaniu hymnu szkoły sala gimnastyczna opustoszała, a sale lekcyjne zapełniły się uczniami. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: Joanna Gorzkiewicz, Beata Siekiera i Sylwia Pałczyńska.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz