Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015-2016

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > WRZESIEŃ'15

Morze, plaża, woda, fale, góry, jeziora, dom - w tych miejscach odpoczywaliśmy w minionych dwóch miesiącach, czyli podczas wakacji. Lecz to, co dobre szybko się kończy i nadszedł czas na naukę. 1 września 2015 roku wszystkie dzieci w Polsce uczestniczyły w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2015/2016. Tak też było w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim. Uroczystość poprowadziły Martyna Doardo i Ewelina Makowska uczennice klasy III gimnazjum. Nad jej przebiegiem czuwały panie Joanna Gorzkiewicz i Beata Siekiera wraz z panem Pawłem Karlikowskim. Na tak ważnej akademii nie mogło zabraknąć zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: Wójt Gminy Głowno Pan Marek Jóźwiak oraz radni: Pani Marzena Doardo, Pan Marek Zgierski, Pan Mieczysław Dałek. Na uroczystości znaleźli się również: rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz nasi kochani uczniowie. Na początku wybrzmiały słowa Pana Dyrektora Krzysztofa Fortuny. Przedstawił on, jakie prace zostały wykonane w czasie wakacji oraz omówił sprawy organizacyjne dotyczące nowego roku szkolnego. Następnie Wójt Gminy Głowno Pan Marek Jóźwiak wręczył paniom Annie Romańczuk i Jolancie Szelidze akty nadania stopnia awansu nauczyciela mianowanego. Nauczycielki w sierpniu przystąpiły do egzaminu, który zakończył się wysokim wynikiem. Z kolei dyrektor Krzysztof Fortuna pogratulował pani Agnieszce Wołowiec - Olesińskiej uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. Po pochwałach dla pań nadszedł nieco inny moment. Mianowicie po 9 latach pełnienia funkcji przewodniczącej Rady Rodziców Pani Marzena Doardo zrezygnowała z niej. Przewodnicząca podczas pożegnalnego przemówienia stwierdziła, że ma nadzieję, iż w tej szkole są sami energiczni, aktywni i pomysłowi rodzice, wśród których znajdzie się odpowiedni kandydat na przewodniczącego Rady Rodziców. Każdy z nas wie, że Pani Marzena sprawdzała się w tym zadaniu jak najlepiej. Była świetną organizatorką imprez szkolnych, służyła wsparciem i pomysłami a na jej twarzy zawsze gościł uśmiech. Za te wszystkie lata pracy w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim serdecznie podziękował jej Pan Dyrektor wręczając kosz kwiatów. Po części oficjalnej i krótkim programie artystycznym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym nasi uczniowie będą jeszcze bardziej aktywni i każdego dnia będą przychodzić do szkoły z uśmiechem na twarzy. Na koniec dobra wiadomość dla nas wszystkich: wakacje będą już za 10 miesięcy!

Dorota Zgierska kl.II gimnazjum