"Spływ na Bele Czym"

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > CZERWIEC'17

Czegoś takiego jeszcze nie było, jedna z naszych klas - I szkoły podstawowej - wpadła na pomysł, wystawienia własnej regaty w konkursie "Spływ na Bele Czym" organizowanym przez ZHP Głowno, podczas trwających II Igrzysk Wodnych. Piątkowe popołudnie 2.06.2017 r. rodzice i uczniowie klasy pieszej poświecili na budowanie łodzi. Pomysł zrodził się przypadkiem, dzieci często nazywane są aniołkami, toteż gdzie lepiej będzie aniołom, jak nie w niebie. Tak też powstało "Nasze małe niebo". Konstrukcję pojazdu przygotowali Panowie S. Sobieszek i A. Golan, sferą dekoracyjną zajęły się Panie A. Charusta, A. Sałuda, A. Kapka pod nieformalną tego dnia wodzą Pani A. Kruk. Dzieło po kilku godzinach zostało ukończone. Dzieci wykonały chmurki, którymi udekorowano konstrukcję. W niedzielę mali zdobywcy mórz i oceanów popłynęli na Swym Małym Niebie. Sternikiem został Pan S. Sobieszek, a kapitanem Pan Dyrektor K. Fortuna. Trzecim członkiem dorosłej części załogi była wychowawczyni klasy I - p. Jolanta Szeliga. Pojazd pomogli zwodować Panowie P. Charusta z M. Sałudą. Fotoreportaż wykonała Pani A. Osuwniak. Dużo by pisać, ale lepiej obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia - one mówią same za siebie.

Pełny ekranWsteczPlayDalej