Zimowiska w Ręcznie

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LUTY'16

Zimowiska w Ręcznie

W dniach 16-26 lutego br. uczniowie naszej szkoły jak również uczniowie ze szkół z gminy Głowno wyjechali na zimowy wypoczynek do miejscowości Ręczno niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Tym razem ośrodek odwiedzili: Magdalena Marciniak, Nikola Kędziora, Patrycja Trzmielak, Zuzanna Florczyńska, Zuzanna Śliwkiewicz, Patrycja Krzeszewska, Patrycja Szymczak, Oliwia Trzmielak i najmłodszy uczestnik zimowisk Wojtek Trzmielak. Jest to już dobrze znane miejsce dla uczniów naszej szkoły, ponieważ niektórzy wypoczywali tam już kilkakrotnie. Miejsce jest jednak tak urokliwe, a propozycje aktywnego spędzania czasu tak atrakcyjne, że wielu z nas za każdym razem chętnie tam wraca. Tym razem również się nie zawiedliśmy, ferie były świetnie zorganizowane, a każdy dzień wypełniony atrakcjami. W czasie zimowiska zwiedziliśmy kopalnię w Bełchatowie, gdzie pod okiem przewodnika poznaliśmy jej legendę i wiele ciekawostek z nią związanych. Byliśmy na wycieczce w Warszawie, gdzie obejrzeliśmy Stadion Narodowy i Lotnisko im. F. Chopina. Zwiedziliśmy również zabytkowe miasto Sandomierz, gdzie mogliśmy podziwiać Stary Rynek (po którym jeździł serialowy ojciec Mateusz), zamek rycerski, zabytkowy kościół i inne zabytki. W sandomierskiej zbrojowni każdy czuł się wyjątkowo. Mogliśmy zakładać hełmy czy trzymać w dłoniach miecze, którymi walczono. Kilkakrotnie wyjeżdżaliśmy na basen w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie mieliśmy możliwość korzystania z różnych atrakcji oferowanych przez tamtejszą pływalnię. Ostatnią wycieczką, na jaką się udaliśmy był wyjazd do Piotrkowa Trybunalskiego. Tam odwiedziliśmy słynną fabrykę bombek oraz zwiedziliśmy dwie galerie obrazów. Byliśmy m.in. na wernisażu obrazów Józefa Jakubczyka. Artysta ten zajmuje się tkaniną artystyczną. Wszyscy byli zdziwieni, że pan Józef miał tyle cierpliwości do wyszycia obrazu, a jak się dowiedzieliśmy zrobienie metra kwadratowego tkaniny trwa około dwóch miesięcy. Na zimowiskach w Ręcznie nie zabrakło wyjazdów na lodowisko. Część z nas dopiero uczyła się trudnej sztuki jazdy na łyżwach. Czas spędzony na lodowisku przyniósł fantastyczne efekty, pod koniec wyjazdu urządzaliśmy nawet wyścigi. Wieczory w ośrodku były równie atrakcyjne. Codziennie organizowane były gry i zabawy dla wszystkich uczestników zimowisk takie jak np. Jeden z Dziesięciu, Mam Talent, Top Model, konkurs plastyczny. Wszystkie propozycje były bardzo ciekawe i uczestnicy wypoczynku chętnie się w nie angażowali. Wyjazd był super i bardzo dobrze się bawiliśmy. Na koniec pobytu każdy z uczestników otrzymał pamiątkę w postaci dyplomu uczestnictwa w zimowiskach i pocztówkę. Wszyscy bardzo miło wspominają ten okres. Był to też czas do poznania i zaprzyjaźnienia się w wieloma osobami z sąsiednich szkół. W miłym towarzystwie czas biegnie bardzo szybko, nawet się nie zorientowaliśmy i trzeba było wracać do domu. Szkoda, ale przecież do wakacji już tylko kilka miesięcy.

Nikola Kędziora, kl. IV SP, Magdalena Marciniak, kl. IV SP, Zuzanna Śliwkiewicz, kl. III SP,
Patrycja Krzeszewska, kl. III SP, Oliwia Trzmielak, kl. I gimnazjum