Odsłonięcie tablicy w Glinniku

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > PAŹDZIERNIK'16

Odsłonięcie tablicy w Glinniku

5 października 2016r. wójt gminy Głowno Pan Marek Jóźwiak zorganizował uroczyste odsłonięcie nowej tablicy na pomniku, który poświęcony jest 19 zamordowanym w okresie II wojny światowej mieszkańcom Głowna i gminy Głowno, a znajduje się w lesie w Glinniku. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim. Był to poczet sztandarowy pod opieką Pani Beaty Siekiery, harcerze wraz z druhnami Anną Romańczuk i Jolantą Szeligą, uczniowie klasy II i IV szkoły podstawowej pod opieką Pani Moniki Lisowskiej i Pani Joanny Gorzkiewicz. Przybyli również zaproszeni goście, byli to m.in. sekretarz Gminy Głowno pani Jolanta Szkup, burmistrz Głowna pan Grzegorz Janeczek, wójt Gminy Dmosin pani Danuta Supera, radny pan Marek Zgierski, dyrektor Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim pan Krzysztof Fortuna, przedstawicielka hufca ZHP druhna Iwona Waśkiewicz, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - Koło w Dmosinie - Opiekun byłego Koła Kombatantów w Głownie, wraz z pocztem sztandarowym, w którym uczestniczyli: porucznik Ignacy Marszałek, porucznik Jan Frątczak, kapral Józef Koperniak, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK z Głowna wraz z Prezesem Andrzejem Solarkiem i Skarbnikiem Małgorzatą Błońską oraz okoliczni mieszkańcy. Na początku głos zabrała pani sekretarz, która powitała wszystkich przybyłych, a potem pan wójt odczytał 19 nazwisk pomordowanych i dodał, że jest dumny, że młodzi ludzie pamiętają o ważnych wydarzeniach historycznych. Po przemówieniach nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy, złożenie kwiatów i zniczy oraz z krótkim programem artystycznym wystąpili uczniowie ZS w Popowie Głowieńskim. Na koniec Pan Ignacy Marszałek ze łzami w oczach podziękował za zorganizowanie uroczystości i za to, że mimo złej pogody przybyło tak wiele osób.

Dorota Zgierska, kl. III gimnazjum