„Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj”

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LISTOPAD'15

„Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj”

W ramach akcji Polskich Linii Kolejowych w Łodzi w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim odbyło się spotkanie z pracownikami Zakładu Linii Kolejowych, którzy promują wśród dzieci akcję „Bezpieczny przejazd- zatrzymaj się i żyj”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III z wychowawczynią klasy drugiej, która zaprosiła pracowników kolei na spotkanie w placówce. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji na temat niebezpieczeństw, które czyhają na nich na przejazdach kolejowych, torach i peronach, jak również w pociągach. Uczestnicy mieli dużo pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Po spotkaniu wszyscy już wiedzą, jaki znak to krzyż św. Andrzeja, jakie sygnały towarzyszą zamykaniu się rogatek i co to oznacza dla przejeżdżających przez przejazd. Wiemy również jak zachować się w razie niebezpieczeństwa w pociągu, jak nie można zachowywać się na przejazdach kolejowych, peronach, stacjach kolejowych. Szkoła otrzymała Certyfikat uczestnictwa w akcji „Bezpieczny przejazd- zatrzymaj się i żyj”, maskotkę akcji, czyli „żółtego słonika”, a uczestnicy spotkania zeszyty edukacyjne „Bezpieczny przejazd”, w których samodzielnie mogą wykonać zadania, pogłębiając swoją wiedzę po spotkaniu. Jestem pewna, że żaden uczeń biorący udział w spotkaniu nie pozwoli swoim rodzicom na wjazd na przejazd kolejowy przy zamykających się rogatkach. Dziękujemy za bardzo pouczające spotkanie.

Beata Florczyńska