XIX Łódzkie Targi Edukacyjne.

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > MARZEC'16

Dnia 18.03.2016r. klasa III gimnazjum z Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim wraz z wychowawcą panem Pawłem Karlikowskim oraz panią Joanną Gorzkiewicz, wybrała się na XIX Łódzkie Targi Edukacyjne. Na miejsce dotarliśmy dzięki komunikacji państwowej, a po mieście poruszaliśmy się autobusem. Wyjazd zorganizowany był w celu wybrania naszej dalszej drogi kształcenia. Wybór był bardzo duży, ponieważ prezentowały się tam nie tylko szkoły ponadgimnazjalne, ale również uczelnie wyższe z całego kraju. W trakcie targów organizowane były warsztaty, podczas których miło spędziliśmy czas. Mieliśmy tam możliwość stworzenia własnego gifu, który promował tereny zielone w naszej okolicy. W czasie targów były również występy wokalne, taneczne i kulinarne uczniów z promujących się szkół. Nowością tegorocznej edycji był I Bieg eduRun dla młodzieży gimnazjalnej, w którym wzięli udział także uczniowie z naszej klasy: Gabriela Zgierska, Natalia Leoniak i Kamil Rosiński. Celem biegu było zachęcenie do aktywności fizycznej młodzieży gimnazjalnej oraz promocja zdrowego stylu życia.
Cieszę się, że mogliśmy wziąć udział w tych Targach Edukacyjnych, co pozwoliło nam zapoznać się z ofertą różnych szkół, porozmawiać z ich przedstawicielami i skorzystać z ich porad. Myślę, że takie targi bardzo pomagają w wyborze przyszłej szkoły.

Martyna Doardo, klasa III gimnazjum