Wycieczka do Biskupina

AKTUALNOŚCI > WRZESIEŃ'18

Dnia 20 września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami: Anną Romańczuk, Agnieszką Wołowiec - Olesińską, Dorotą Augustyniak, Izabelą Zawadzką oraz Małgorzatą Skomiał wybrali się na wycieczkę do Biskupina. Wyjazd zorganizowany został w związku z odbywającym się w tym czasie XXIV Festynem Archeologicznym pod hasłem ArcheoMarket od wymiany po stragany. Były tam rozmaite stoiska z naturalnymi kosmetykami, biżuterią, możliwością wykonania tatuaży, obrazami oraz przeróżnymi przedmiotami. Zwiedzając z przewodnikiem biskupińską osadę uczniowie w wyobraźni przenieśli się w dawne czasy i podziwiali, jak kiedyś ludzie funkcjonowali i jak wyglądały przedmioty codziennego użytku. Po skończonym zwiedzaniu osady wybraliśmy się, aby kupić pamiątki. Zmęczeni i pełni wiedzy szczęśliwie wróciliśmy do szkoły!

Oliwia Woźniak