Teatr Arlekin

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > PAŹDZIERNIK'17

Teatr Arlekin - Księga dżungli

Dnia 19 października 2017 roku uczniowie z klas I-IV szkoły podstawowej pod opieką pań: Beaty Florczyńskiej, Jolanty Szeligi, Joanny Gorzkiewicz, Izabeli Zawadzkiej i Małgorzaty Skomiał pojechali na fascynującą wycieczkę do Teatru Arlekin w Łodzi. Około godziny 9:15 autokar z uczestnikami wycieczki ruszył w drogę. Na godzinę 11:00 mieliśmy zarezerwowany spektakl pt. "Księga dżungli". Była to opowieść o "ludzkim szczenięciu" Mowglim, czyli chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym w zgodzie ze zwierzętami indyjskiej dżungli. Przedstawienie było tajemnicze, a zarazem ciekawe i zabawne. Wszyscy uczniowie oglądali z podziwem od początku do końca sztukę wystawianą marionetkami długoniciowymi. Autorem inscenizacji jest mieszkający w Islandii, światowej sławy lalkarz, Bernd Ogrodnik. Pełen emocji spektakl dobiegł końca około godziny 12:00. Usatysfakcjonowani wróciliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Myślę, że spektakl był bardzo interesujący, a wycieczka udana. Na takie wycieczki wprost uwielbiamy jeździć!!

Kinga Woźniak kl. IV