WIZYTA W TEATRZE

AKTUALNOŚCI > LISTOPAD'18

20 listopada uczniowie klas I-III oraz dzieci ze starszej grupy przedszkolnej pod opieką pań: Pauliny Charążki, Beaty Florczyńskiej, Jolanty Fortuny, Joanny Gorzkiewicz i Ireny Rożniaty, wybrały się do Łodzi na wycieczkę. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt."Tymoteusz wśród ptaków" w Teatrze Arlekin. Dzieci po przybyciu do teatru z zainteresowaniem obejrzały również jego różne miejsca, z olbrzymim poruszającym się drzewem i tajemniczym portretem Henryka Ryla założyciela teatru. "Tymoteusz wśród ptaków" to sztuka Jana Wilkowskiego, której bohaterem jest miś Tymoteusz. Pewnego dnia miś znajduje w lesie porzucone kukułcze jajo i postanawia je wysiedzieć. Nie podoba się to tacie niedźwiedziowi dbającemu o honor rodziny. I tu zaczyna się seria wesołych perypetii sympatycznego misia, jego taty i podstępnego lisa polującego na ptasie jaja. Przedstawienie w technice kukiełkowej umożliwiło niektórym uczniom pierwszy kontakt z teatrem i oswojenie się z przestrzenią, z dźwiękiem gongu, muzyką, oklaskami czy rekwizytami. Wszyscy wyszli z teatru usatysfakcjonowani pozytywnym zakończeniem sztuki i doznanymi wrażeniami.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz