Dzień Pluszowego Misia - 25.11.2019 r.

AKTUALNOŚCI > LISTOPAD'19

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

"Przez całą zimę słodko sobie śpi.
A słodko dlatego, że miód mu się śni".

25 listopada świętowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim Dzień Pluszowego Misia, który jest obchodzony na całym świecie, a najbardziej wszędzie tam, gdzie są dzieci. W tym dniu Samorząd Uczniowski razem z Biblioteką Szkolną przygotowali miejsce, w którym uczniowie z klas I-III oraz przedszkolaki z młodszej i starszej grupy przedszkolnej zgromadzili swoje ulubione miśki przyniesione z domu. Na wstępie spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki A.A.Milne pt."Kubuś Puchatek". Bohaterem jest tam jeden z najbardziej popularnych niedźwiadków na świecie. Również były zagadki o naszym polskim Misiu Uszatku. Można było także zrobić sobie zdjęcie z sympatycznym misiem. Na zakończenie uroczystości każdy otrzymał kolorowankę do pomalowania, też oczywiście z postacią niedźwiadka.

- "Miś to nasza ulubiona zabawka" - powiedziały Julia i Michalina ze starszej grupy przedszkolnej.

To spotkanie było okazją do rozpowszechniania bajek i opowiadań o sympatycznych miśkach, lubianych zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz