Konkurs pięknego czytania

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > GRUDZIEŃ'16

Konkurs pięknego czytania

Mijający rok 2016 został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w Szkole Podstawowej Nr 3 w Głownie zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Literacka podróż do Afryki z Henrykiem Sienkiewiczem". Zmagania polegały na jak najpiękniejszym przeczytaniu fragmentu powieści noblisty "W pustyni i w puszczy". W konkursie brali udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Głowno. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Szadkowska, która została laureatką II miejsce oraz Zuzanna Kaczorowska i Magdalena Marciniak zdobywczynie III miejsca. Do konkursu przygotowywała uczennice nauczycielka języka polskiego Małgorzata Kapuścińska. Po zakończeniu Aleksandra Szadkowska powiedziała, że bardzo jej się podobało, bo lubi książki Henryka Sienkiewicza. Z kolei Madzia Marciniak stwierdziła, że konkurs przypadł jej do gustu, ponieważ uwielbia czytać. Chętnie wzięła w nim udział, bo spodobała jej się lektura "W pustyni i w puszczy". Z kolei Zuzia Kaczorowska zwróciła uwagę na przyjemną atmosferę. Ucieszyła się, że wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Małgorzata Kapuścińska