ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W POPOWIE GŁOWIEŃSKIM


Idź do treści

Menu główne:


Kolonie w Ręcznie

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LIPIEC'16

Już po raz piąty uczniowie szkół z terenu Gminy Głowno wzięli udział w koloniach organizowanych przez Ośrodek Sportowo - Szkoleniowy Ludowych Zespołów Sportowych w Ręcznie w powiecie piotrkowskim, 35 km od stolicy powiatu - Piotrkowa Trybunalskiego. Dzięki współpracy z dyrektorem Ośrodka p. Krzysztofem Wójcikiem oraz członkiem Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Łodzi p. Danielem Walakiem 31 - osobowa uczniów z Zespołów Szkół z Popowa Głowieńskiego (17 osób), Mąkolic (9 osób) i Lubiankowa (5 osób) 1 lipca br. zameldowała się w Ręcznie. W tym roku po raz pierwszy opiekunem była nauczycielka Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim p. Katarzyna Flisiak. Dwutygodniowy pobyt jak zwykle obfitował w szereg atrakcji.

Wyjazd rozpoczął się pod szkołą w Popowie Głowieńskim, gdzie o godzinie 8.30 wszyscy czekali już w autobusie na start. Po skompletowaniu młodzieży autobus wyruszył prosto do Ręczna. Po drodze zabrana została jeszcze kilkuosobowa grupa uczniów z Niesułkowa.

Po przyjeździe na miejsce na uczestników kolonii czekał obiad, a następnie zakwaterowanie. Po wieczornym spotkaniu poświęconym zapoznaniu dzieci z regulaminem ośrodka oraz planami na najbliższe dwa tygodnie wszyscy położyli się spać. A już następnego dnia życie kolonijne młodzieży z Gminy Głowno zaczęło się pełną parą.

Uczestnicy zwiedzili wiele ciekawych miejsc: od muzeum w Piotrkowie począwszy, poprzez klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie, a na Łazienkach Królewskich w Warszawie skończywszy. Łódzkie ZOO, Góra Kamieńsk, Przedborski Park Krajobrazowy, najstarsze drzewo w Polsce czyli dąb Bartek, czy wejście na drugi najwyższy szczyt w Kielcach czyli Łysicę - to najciekawsze punkty pobytu na koloniach. W każdym z tych miejsc dzieci i młodzież dzięki przewodnikom lub wiedzy przekazywanej bezpośrednio przez opiekunów mogli się wiele dowiedzieć na temat zwiedzanych miejsc.

Każdego dnia młodzież poznawała coś nowego, a gdy akurat trafił się dzień, w którym nie opuszczali ośrodka to w zamian organizowane były różne zabawy oraz turnieje sportowe. W każdym razie zawsze było co robić. Prócz wycieczek koloniści mogli także nauczyć się pływać lub podszkolić swoje umiejętności po okiem opiekunów na basenie w Piotrkowie i nad zalewem w Przedborzu.

Ostatni dzień przeznaczony był na spacer po okolicy. Wieczorem zamiast kolacji zostało zorganizowane ognisko, na którym rozdano dyplomy za zwycięstwa w różnych konkursach.

Uczestnicy tegorocznych kolonii z pewnością długo ich nie zapomną. Nowe znajomości i przyjaźnie, ciekawe miejsca, mnóstwo turystycznej i historycznej wiedzy… Ten wyjazd pewnie na długo pozostanie w sercach jego uczestników. A niektórzy być może odwiedzą Ręczno ponownie za rok.






Powrót do treści | Wróć do menu głównego