Zawody w siatkówkę

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LISTOPAD'15

Zawody w siatkówkę

13 listopada (piątek) 2015r. w naszej szkole odbyły się zawody dziewcząt i chłopców z naszej gminy (dla gimnazjum) w piłkę siatkową. Wszyscy uczestnicy przybyli o godzinie 9:30, by rozgrzać się przed meczami. Pół godziny później pan dyrektor Krzysztof Fortuna przywitał przybyłych gości oraz opiekunów. Przypomniał o grze fair play i o dobrej zabawie. Sędziami byli nauczyciele uczący wychowana fizycznego: pan Jacek Markowicz, pan Tomasz Szcześniak i pan Adrian Horecki. W ten oto sposób oficjalnie rozpoczęły się zawody. Kapitanowie drużyn żeńskich: Olga Sadłowska, Martyna Doardo oraz Dominika Gibka wylosowały kolejność gry dziewcząt i chłopców. Pierwszy mecz stoczył się pomiędzy gospodarzami, a drużyną z Lubiankowa. W skład naszej drużyny wchodziły: Martyna Doardo, Weronika Krysztofczyk, Ewelina Makowska, Weronika Zatoń, Gabriela Zgierska oraz Natalia Miśkiewicz i Maja Kret. Gra była bardzo zacięta. Początkowo wygrywała drużyna z Popowa, kolejnym razem drużyna z Lubiankowa. Jednak, pomimo bardzo ciężkiej rozgrywki, Lubianków wygrał z organizatorami 2:0. Zawodniczki podały sobie ręce, by oddać szacunek wygranym i pokonanym. Kolejny mecz, tym razem chłopców, rozegrał się pomiędzy drużyną z Popowa a Lubiankowem. W skład drużyny gospodarzy wchodzili: Ernest Dratkiewicz, Kacper Olesiński, Krystian Rosiński, Damian i Łukasz Soczyńscy, Krzysztof Stolarczyk i Sebastian Szczepaniak. Tutaj gra była jeszcze bardziej emocjonująca. Każdy dawał z siebie tyle, ile mógł, ale i to nie pomogło gospodarzom. Chłopcy również przegrali z Lubiankowem 2:0. Kolejnym rozegranym meczem były zmagania dziewczyn z Popowa i Mąkolic. Obydwie drużyny grały bardzo dobrze. Tutaj jednak znowu zła passa nawiedziła drużynę gospodarzy, która po raz kolejny przegrała 2:0. Następny mecz stoczyła płeć przeciwna z gospodarzami. Gra była również pełna zapału. Rywalizacja była bardzo trudna, ponieważ każdy znał się ze sobą i również umiejętności zawodników były na podobnym poziomie. Każda drużyna kolejno zdobywała punkty. Niestety, musiał być i przegrany w tym meczu. Szkoda, że znowu padło na drużynę z Popowa, której dzisiejsza data-13 piątek- przyniosła pecha. Kolejny mecz stoczył się o pierwsze miejsce. O podium rywalizowały dziewczyny z Mąkolic i Lubiankowa. W tym spotkaniu lepsza okazała się drużyna z Lubiankowa. Następnie grała grupa chłopów z tych samych szkół. Chłopcy grali jak zawodowcy. Zawodnicy z Mąkolic pokonali drużynę z Lubiankowa i tym samym zajęli pierwsze miejsce. Każdy po rozegranych meczach podał sobie dłoń, by pogratulować tak wspanialej gry. Na samym końcu pan dyrektor ZS w Popowie Głowieńskim pogratulował wszystkim sportowej postawy oraz wręczył dyplomy dla drużyn, a także dla najlepszych zawodników. Tym razem najlepszymi okazali się uczniowie ZS w Lubiankowie: Martyna Filipińska oraz Rafał Markiewicz. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ewelina Makowska