Uroczyste odsłonięcie tablic

AKTUALNOŚCI > PAŹDZIERNIK'18

Dnia 10 października o godz. 12:00 w lesie koło Glinnika odbyła się uroczystość odsłonięcia dwóch nowo wykonanych tablic upamiętniających osoby poległe w czasie II Wojny Światowej oraz mieszkańców Ziewanic rozstrzelanych przez hitlerowców w dniach 11 lub 12 września 1939 roku w rejonie torów kolejowych w Głownie. Naszą szkołę reprezentowali pan dyrektor Krzysztof Fortuna oraz uczniowie klas IV, VII, VIII i III gimnazjum wraz z wychowawcami: Agnieszką Wołowiec - Olesińską, Małgorzatą Skomiał, Dorotą Augustyniak oraz Anną Romańczuk. Przy obelisku honorową wartę pełnił poczet sztandarowy w składzie: Paulina Szczypkowska, Wiktoria Dębska, Michalina Milczarek, Natalia Włodarczyk, Wiktor Szeliga, Krystian Kubiak pod opieką pani Beaty Siekiery. Pan Wójt Gminy Głowno powitał wszystkich zgromadzonych w lesie w Glinniku oraz przedstawił krótką historię tamtych wydarzeń. Następnie członkowie rodzin pomordowanych dokonali uroczystego odsłonięcia tablic. W imieniu rodzin pani Barbara Kostrzewa, ze wzruszeniem podziękowała za wykonanie tablic pamiątkowych i liczną obecność gości na podniosłej uroczystości. Uczestnicy oddali hołd poległym poprzez chwilę zadumy, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

Beata Siekiera