Spotkanie profilaktyczne pt. „Ku wolności”

AKTUALNOŚCI > LISTOPAD'18

W poniedziałek 26 listopada uczniowie klas VII i VIII pod opieką pani Doroty Augustyniak i pani Beaty Siekiery uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym pt. „Ku wolności” zorganizowanym w MOK w Głownie. Spotkanie poprowadzili członkowie grupy „Wyrwani z wolności”: Piotr Zalewski – student psychologii i autor książki „Wyrwani z niewoli” oraz Jacek Zajkowski – artysta muzyk i hiphopowiec o pseudonimie Heres.
Podczas spotkania ukazali oni historię swojego życia, życia w nałogach i uzależnieniach. Mówią o sobie wyrwani z niewoli i dlatego właśnie chcą nieść przestrogę dla tych, którzy są podatni na pokusy dzisiejszego świata. Można było odnieść wrażenie, że chcieli poprzez swoje przeżycia ustrzec młodzież przed narkotykami, alkoholem i wszelkimi używkami. Opowieść o swoim życiu przeplatali muzyką w stylu Hip-hop, która sprawiła, że przekaz lepiej trafił do młodzieży. Przyczynić do tego mógł się również aktywny udział uczniów w spotkaniu, a także przeprowadzony na koniec spotkania konkurs, który potwierdził, iż uczniowie uważnie słuchali prowadzących. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż nasza uczennica Martyna Błażejewska wygrała w nim płytę grupy.
Na koniec spotkania prowadzący zaprosili młodzież do indywidualnych rozmów oraz rozdali ulotki z informacjami, gdzie można szukać pomocy.