Zakończenie roku 2015/2016

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > CZERWIEC'16

Zakończenie roku 2015/2016

Dnia 24 czerwca po raz ostatni w tym roku przyszliśmy do szkoły. W Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim zakończenie odbywało się dwuetapowo. Klasa trzecia gimnazjum świętowała 23 czerwca. Uczestniczyli w nim oprócz społeczności szkolnej także zaproszeni goście, czyli Wójt Gminy Głowno Pan Marek Jóźwiak, skarbnik Pani Cezara Stokowska, radni: Pani Marzena Doardo i Pan Marek Zgierski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Wielemborek. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia, w którym wspominano lata szkolne. Następnie Dyrektor Krzysztof Fortuna wraz z wychowawcą Panem Pawłem Karlikowskim wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz pozostałe. Dyrektor podziękował także rodzicom za współpracę. Potem absolwenci mieli kolejną niespodziankę dla swoich nauczycieli w postaci inscenizacji lekcji, które dostarczały tyle wiedzy. Każdy z uczniów wcielił się w nauczyciela, a nauczyciele zostali uczniami. Była to bardzo innowacyjna forma zakończenia, w którym jak dotąd spokojni i cisi nauczyciele dawali "popalić" uczniom. Po przedstawieniu zaśpiewana została piosenka ,,Co ma być to będzie", której tekst był napisany przez ambitnych uczniów. Wokalnym popisom artystów towarzyszył także taniec. W tym dniu trudno było się rozstać. W podziękowaniu za pracę wychowawczą uczniowie wykonali autorską piosenkę dla swojego wychowawcy Pana Pawła Karlikowskiego. Na sam koniec tego dnia młodsi koledzy z klasy 2 gimnazjum przygotowali piosenkę jak i prezentację multimedialną, która wywołała wzruszenie i nie obyło się bez łez. Po uroczystości uczniowie, nauczyciele jak i rodzice udali się na poczęstunek.

Druga tura zakończenia roku szkolnego 2015/2016 miała miejsce 24 czerwca o godzinie 10:30.
Wśród przybyłych gości byli miedzy innymi: Wójt Pan Marek Jóźwiak, Radni Gminy Głowno Pani Marzena Doardo oraz Pan Marek Zgierski, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Wielemborek. Uroczystość poprowadzili: Kacper Lenart i Kacper Jęczkowski. Na początku poprosili Pana Wójta o zabranie głosu, który zaprosił na scenę klasę trzecią gimnazjum, którą pochwalił za bardzo wysokie wyniki podczas egzaminów gimnazjalnych. Wręczył też nagrodę Martynie Doardo za najwyższą średnią ocen w gimnazjum oraz olimpijczykowi Kamilowi Rosińskiemu. Uhonorował także Oliwię Wożniak, która uzyskała najwyższą średnią w szkole podstawowej. Następnie Pan Dyrektor wraz z nauczycielami wręczył świadectwa i nagrody wzorowym i bardzo dobrym uczniom. Listy gratulacyjne otrzymali też rodzice, których dzieci uzyskały średnią co najmniej 4,75. Nagrodzeni zostali także uczniowie wyróżniający się w czytelnictwie, pracy w gazetce szkolnej Mamy oko na… , wolontariacie, szkolnym teatrzyku, chórze, oszczędzali w SKO, a także Ci, którzy mieli 100% frekwencję. Wreszcie podziękowania otrzymali także wyróżniający się pracą na rzecz szkoły rodzice. Po wręczeniu nagród klasa trzecia szkoły podstawowej zaprezentowała swoje przedstawienie. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tak młodego wieku, a tak dopracowanego występu. Następnie swoje pięć minut miała klasa, która w tym roku opuści mury szkoły podstawowej i od września jej uczniowie staną się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Tutaj również forma występu była w postaci scenek z lekcji. W tym dniu odbyła się jeszcze jedna ważna uroczystość, gdyż zuchy otrzymały chusty. Po zakończeniu uczniowie udali się do swoich klas, by otrzymać świadectwa i pożegnać się z wychowawcami i kolegami.

Ewelina Makowska, uczennica klasy III gimnazjum