AKADEMIA PANA KLEKSA - wizyta w kinie

AKTUALNOŚCI > PAŹDZIERNIK'19

AKADEMIA PANA KLEKSA - wizyta w kinie

20 października uczniowie klasy IV i V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim wybrali się na spektakl pt. "Akademia Pana Kleksa" do Teatru Muzycznego w Łodzi. Opiekę sprawowały panie: Anna Romańczuk, Sylwia Połczyńska, Joanna Gorzkiewicz. Będący adaptacją powieści Jana Brzechwy spektakl, to wędrówka do krainy dziecięcej wyobraźni, opowieść o dorastaniu, w którym to, co realne i prawdziwe, miesza się z tym co wyśnione i magiczne. Kolorowy i roztańczony musical był niezapomnianą podróżą do świata marzeń! W spektaklu widzowie poznali niezwykłe przygody Adasia Niezgódki, który wspólnie z innymi chłopcami pobierał nauki w szkole Ambrożego Kleksa. Szkoła ta w niczym nie przypomina szkół, które wszyscy znamy. Nie tylko nie ma w niej dzwonków ani sprawdzianów czy ocen, nie ma też w niej tradycyjnych przedmiotów, a uczniowie zamiast gramatyki uczą się np. kleksografii. Sam Ambroży Kleks jest bardziej czarodziejem niż nauczycielem, a za swój cel stawia sobie przede wszystkim rozbudzenie w swoich uczniach fantazji i wyobraźni. Uczniom bardzo podobały sie piosenki wykonywane przez aktorów, które stanowiły oś muzyczną spektaklu łączącą pokolenia widzów. Niektóre znane były z filmowej adaptacji powieści Jana Brzechwy, z udziałem Piotra Fronczewskiego w roli Pana Kleksa. Po spektaklu uczniowie pełni wrażeń wrócili do Popowa.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz