ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W POPOWIE GŁOWIEŃSKIM


Idź do treści

Menu główne:


W TEATRZE

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > MAJ'16

W TEATRZE


Dzień 10 maja 2016 roku był dniem pełnym przygód i wrażeń, tego właśnie dnia przedszkolaki wraz ze swoimi paniami udały się do Baśniowej Kawiarenki w Łodzi. Jest to teatr, kawiarnia i księgarnia jednocześnie prowadzona przez aktorów. My wybraliśmy się na przedstawienie ,,O wilku i siedmiu koźlątkach".

W tym wyjątkowym miejscu najmłodsi mogą swobodnie bawić się i uczyć - bo jak widomo kontakt ze sztuką teatralną rozwija wyobraźnię, otwiera na nowe doświadczenia, zachęca do samodzielnego czytania oraz poznawania innych kultur i obyczajów.
W domowej atmosferze dzieci poznały historię mamy kózki i jej nierozsądnych dzieci, które zostały same i mimo przestróg wpuściły wilka do domu. Była to opowieść nie tylko o nieposłuszeństwie ale także o byciu ostrożnym w kontaktach z nieznajomymi. Przedstawienie dzięki zabawnym kostiumom i nieoczekiwanym przeobrażeniom aktorów nauczyło dzieci jak łatwo można dać się nabrać innym ludziom, którzy często udają kogoś innego. W rozśpiewanym spektaklu nie tylko zobaczyliśmy postaci z baśni (zabawne lalki na sprężynach), ale także braci Grimm i klimat epoki w jakiej tworzyli. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem oglądały przedstawienie a jednocześnie je współtworzyły, biorąc udział w dialogach i śpiewając piosenki wraz z aktorami. Po zakończonym spektaklu odbyły się warsztaty teatralne a na zakończenie wszyscy zostaliśmy poczęstowani ciastkami domowego wypieku i herbatką. Był to wyjątkowy dzień.
Opracowała: Joanna Kędziora


Powrót do treści | Wróć do menu głównego