Pasowanie na czytelnika

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > LISTOPAD'16

Pasowanie na czytelnika

4. listopada uczniowie klasy I szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią panią Jolantą Szeligą wybrali się do szkolnej biblioteki. Było to bardzo ważne dla nich spotkanie, ponieważ pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników. Uczniowie na początku rozmawiali o tym, co to jest biblioteka, skąd biorą książki do czytania oraz jakie są ich ulubione lektury. Usłyszeli także, jakie są zasady zachowania w szkolnej bibliotece oraz w jaki sposób należy dbać o książki. Kolejnym punktem spotkania było rozwiązywanie zagadek związanych z tytułami bajek i wierszyków dla dzieci. Mieli też za zadanie w grupach ułożenie z puzzli postaci z baśni. Wszyscy świetnie się spisali. W tym momencie nadszedł czas na złożenie następującego przyrzeczenia:

"My uczniowie pierwszej klasy
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy.
Wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika traktować z powagą"!

Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom wręczony przez pana dyrektora Krzysztofa Fortunę. Pani bibliotekarka założyła pierwszoklasistom karty czytelnika i od tej chwili każdy może wypożyczać książki.

Małgorzata Kapuścińska