Cykl zabaw ,,Kolorowe Dni”

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MARZEC'17

W ostatnim tygodniu marca przedszkolaki z grupy młodszej wraz z wychowawczynią panią Joanną Kędziorą odbyły cykl zabaw pod hasłem ,,Kolorowe Dni". Ich celem było utrwalenie umiejętności rozpoznawania kolorów oraz inspirowanie dzieci do twórczej zabawy. Każdy dzień poświęcony był innej barwie.

W pierwszym dniu bawiliśmy się z żółtym. Dzieci poznały ,,Bajkę o żółtej kredce", wykonały żółte słoneczka i rozwiązywały ciekawe zagadki.

Drugiego dnia obchodziliśmy Święto Biedronki i jak łatwo się domyślić przewodnim kolorem był czerwony. Najpierw dzieci wykonały biedronki z zakrętek od butelek a następnie wykorzystały je do zabaw matematycznych. Utrwalaliśmy liczenie i porównywanie przy bajce matematycznej.

Kolejny dzień to dzień koloru niebieskiego, w którym tematem przewodnim była woda. Dzieci obserwowały eksperymenty z wodą. Przypomniały sobie, jakie znaczenie ma woda, jak należy ją oszczędzać i chronić. Następnie udały się na plac zabaw, aby podlać rośliny, które wiosna zaczęła budzić do życia.

W ostatnim dniu kolorem przewodnim była zieleń. Tym razem dzieci nauczyły się, w jaki sposób powstają kolory pochodne oraz przygotowały zielony poczęstunek. Była to dobra okazja do przypomnienia zasad zdrowego odżywiania.

Trzeba przyznać, że cały tydzień obfitował w doświadczenia. Wszystkim rodzicom, którzy pomagali podczas realizacji "Kolorowych Dni" serdecznie dziękujemy.

Przedszkolaki wraz z wychowawczynią

Pełny ekranWsteczPlayDalej