AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > WRZESIEŃ'16

BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE!

Nowy rok szkolny najmłodsi uczniowie klas I-III rozpoczęli od spotkania z policjantem. W naszym Zespole Szkół duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego, a także przed feriami zimowymi, uczniowie poznają lub przypominają sobie zasady bezpieczeństwa, poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku, 9 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komisariatu Policji w Głownie starszym posterunkowym panem Maciejem Matuszewskim. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby ich unikania. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać przymocowane do plecaka lub ubrania.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Okazało się, że nasi uczniowie doskonale znają numery alarmowe:
998 - straż pożarna,
999 - pogotowie ratunkowe,
997 - policja,
112 - telefon alarmowy.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz