Nasz Pułkownik Tadeusz Mikke

AKTUALNOŚCI > WRZESIEŃ'21

Nasz Pułkownik Tadeusz Mikke

Tradycyjnie, jak co roku, w dniu 12 września 2021 roku, punktualnie o godzinie 12:00 przy obelisku w Boczkach Domaradzkich odbyła się uroczystość upamiętniająca kolejną rocznicę śmierci ppłk Tadeusza Mikke - dowódcy 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Na uroczystość przybyli członkowie i miłośnicy Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich z prezesem honorowym Tadeuszem Jeziorowskim, Reprezentacyjny Oddział Konny, który odbył przemarsz szlakiem bojowym z września 1939 roku, żołnierze 15 Batalionu Ułanów Poznańskich im. Gen. Broni Władysława Andersa z Wędrzyna z pocztem sztandarowym. Wśród przybyłych była również pani Wanda Prus-Głowacka, córka porucznika Witolda Głowackiego służącego w 15. Pułku Ułanów.
W tak podniosłym wydarzeniu nie mogło zabraknąć delegacji ze szkół położonych na terenie Gminy Głowno. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Kinga Woźniak, Oliwia Ptasińska, Amelia Dałek, Maria Snuszka, Marcel Dziedziela i Rafał Warzywoda pod opieką nauczycielki Beaty Siekiery. W spotkaniu uczestniczyła również pani dyrektor Lidia Kucharek.Zgromadzonych przy obelisku powitał Wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, który podziękował gościom i mieszkańcom za tak liczną obecność w tym historycznym miejscu. Następnie zabrał głos prezes honorowy Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich Tadeusz Jeziorowski, który podziękował wszystkim za tak liczne przybycie a zwłaszcza młodemu pokoleniu. Na zakończenie uroczystości w miejscu pamięci zostały złożone biało -czerwone kwiaty.
Uczennice biorące udział w spotkaniu zgodnie przyznały, że uroczystość miała podniosły charakter. Niesamowite wrażenie zrobili ułani, którzy przybyli na koniach a wśród nich 15 latek. Pogoda również dopisała, pewnie czuwał nad nią Nasz Pułkownik. Do zobaczenia za rok.

Beata Siekiera