ANIOŁKOWE GRANIE W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W POPOWIE GŁOWIEŃSKIM

AKTUALNOŚCI > STYCZEŃ'20

ANIOŁKOWE GRANIE W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W POPOWIE GŁOWIEŃSKIM

Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim już po raz trzeci bierze udział III Edycji Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej ,,Aniołkowe Granie" pod Patronatem Burmistrza Głowna. Akcja ta ma na celu integrację środowiska lokalnego na rzecz wspierania dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Pierwszym etapem tego wspaniałego przedsięwzięcia było zebranie darów dla potrzebujących i przekazanie ich koordynatorowi na terenie miasta Głowna, którym jest Miejskie Przedszkole nr 1.
Uczniowie szkoły w Popowie Głowieńskim bardzo dobrze znają tę akcję i z poświęceniem angażują sie w jej działania. Corocznie zbiórką darów zajmują się przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu. Właśnie 10 stycznia wszystkie zebrane rzeczy zostały spakowane i przewiezione do Przedszkola nr 1 w Głownie. Miłym zakończeniem akcji będzie wspólne spotkanie wszystkich zaangażowanych i obdarowanych placówek 12 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz