V sztafeta dziękczynna

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > MAJ'18

Anna Romańczuk i Jolanta Szeliga zorganizowały 18 maja V sztafetę dziękczynną pod patronatem wójta Gminy Głowno pana Marka Jóźwiaka. Kierunek tegoroczny to Waliszew. W tym roku uczniowie podziękowali za niepodległość w stulecie jej odzyskania. Początek to happening. Uczeń klasy II gimnazjum Wiktor Szeliga zrobił na sali gimnastycznej kontur mapy Polski, na którym społeczność uczniowska ustawiła się tworząc granicę naszego kraju w kolorach flagi państwowej. Pozostali uczniowie klasy II gimnazjum odczytali patriotyczne cytaty wielu ważnych postaci naszej historii. Wszyscy udaliśmy się do kościoła w Waliszewie, gdzie uczestniczyliśmy we mszy świętej sprawowanej przez proboszcza Andrzeja Wacławiaka. Wspólnie z Proboszczem, Wójtem i Dyrektorem Szkoły udaliśmy się na cmentarz wojskowy. W hołdzie poległym zostawiliśmy na grobach biało - czerwone chorągiewki i odmówiliśmy modlitwę za zmarłych. Cześć i chwała bohaterom!!!