FILHARMONIA

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > PAŹDZIERNIK'15

Po kilkumiesięcznej przerwie doczekaliśmy się nowych koncertów muzycznych. Pierwszy z nich miał miejsce 8 października - tym razem bohaterem koncertu był flet. Goście, którzy do nas przyjechali to: prowadzący Pan Andrzej Ceglarek wraz z ekipą: ulubionym naszym akompaniującym Panem Jackiem Pietrzakiem oraz grającym na flecie Panem Przemysławem Dziudą. Na początku Pan Andrzej przedstawił program spotkania. Potem wysłuchaliśmy dwóch utworów zagranych na flecie poprzecznym. Następnie nasi młodsi koledzy i koleżanki mieli okazję nauczyć się grać na flecie prostym. Wśród chętnych znaleźli się Klaudia Sałuda i Oskar Krzeszewski ze starszej grupy przedszkolnej. Pan Przemek zagrał czterokrotnie utwór "Wlazł kotek na płotek", pokazując jak to zrobić poprawnie. Naszym młodszym kolegom poszło zadowalająco. Następnie pałeczkę przejęła uczennica klasy VI Julia Owczarek, która zagrała utwór na flecie bez pomocy Pana Przemka. Jak się okazuje Julia ma talent, gdyż zaprezentowała się świetnie, co potwierdził pan Andrzej zachęcając ją do rozwijania talentu. Kto wie może z naszej Julii wyrośnie znana flecistka? Podczas koncertu grę na flecie zaprezentował również Pan Jacek, który choć gra na instrumencie klawiszowym, zagrał również i na flecie. Na początku udawał, że nie wie jak się do tego zabrać, lecz z pomocą naszej popowskiej publiczności poszło mu jak po maśle. Po spotkaniu wszyscy się rozeszli a wśród zgromadzonych było słychać, że koncert był ciekawy a zarazem zabawny.

Dorota Zgierska kl. II gimnazjum