PIKNIK RODZINNY

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > CZERWIEC'16

PIKNIK RODZINNY

12 czerwca 2016r. ( niedziela) w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim odbył się długo wyczekiwany Piknik Rodzinny. Uczestniczyli w nim uczniowie w nieco większym gronie, ponieważ ze swoimi rodzinami. Na początku Pan Dyrektor Krzysztof Fortuna przywitał wszystkich przybyłych gości i zaprosił do wspólnej zabawy. Atrakcji było mnóstwo m.in. można było obejrzeć radiowóz policyjny, wóz strażacki, ciągnik siodłowy, żaglówkę. Chętni doskonalili naukę rozbijania namiotu, inni korzystali z porad służby zdrowia. Dla najmłodszych atrakcją były dmuchane zamki i zjeżdżalnie, przejażdżki quadem, jazda na kucyku, ślizg wodny oraz tatuaże i balony wypełnione helem. Na początku obejrzeliśmy występy naszych artystów. Jako pierwsi zaprezentowali się laureaci trzeciego miejsca VI edycji Mini Playbacku Kacper Gawroński, Michalina Jęczkowska, Jan Kapka, Klaudia Sałuda w piosence Alvaro Soler Sofia, następnie na scenie wystąpiły uczennice klasy IV SP Zuzia Kaczorowska, Madzia Marciniak, Nikola Kędziora w piosence Piękne życie. Potem obejrzeliśmy występ laureatki konkursu Małe Talenty Patrycji Krzeszewskiej z klasy III SP w piosence Drewniane lalki. Kolejnym punktem programu był występ zdobywczyni III miejsca w konkursie Małe Talenty Małgosi Szadkowskiej z klasy III SP w wierszu Daktyle, następnie wysłuchaliśmy występu Wiktora Szeligi i jego koleżanek z klasy VI w piosence hiszpańskiej Alvaro Soler El Mismo Sol. Nikola Kędziora z klasy IV, która otrzymała nagrodę Grand Prix w wojewódzkim finale recytatorskiego konkursu "Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literatury i Sztuki - ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI", zaprezentowała się w wierszu Agnieszki Frączek Miss stonoga. Mali artyści ze szkolnego teatrzyku Czarodziej przedstawili krótkie etiudy pt. Przyjście lata i Żółw na wczasach. Muzycznymi przerywnikami uraczyli nas jeszcze: Martyna Doardo i Krzysztof Stolarczyk w piosence rosyjskiej Wernisaż, klasa III gimnazjum w utworze po rosyjsku Dziękuję tobie lato, Mateusz Warzywoda w kompozycji Kolejowy sen. Następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentowały Amelia Latosiewicz i Marta Wielemborek. Po krótkiej przerwie rodzice dzieci z młodszej grupy przedszkolnej oraz pan dyrektor Krzysztof Fortuna i pani Joanna Kędziora brawurowo przedstawili wiersz Jana Brzechwy Rzepka. Z koncertem na akordeonie wystąpił także pan Andrzej Ceglarek prowadzący comiesięczne koncerty muzyczne dla uczniów. W trakcie Pikniku można było się posilić potrawami z grilla, młodą kapustą, ciastami i orzeźwić napojami. Po części artystycznej odbyła się olimpiada Sokolika w ramach, której rozegrano turniej unihokeja, turniej piłki ręcznej, wyścigi rzędów dla dzieci młodszych, turniej koszykówki. Uczestnicy olimpiady otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Dorota Zgierska kl. II gimnazjum

PODZIĘKOWANIA!
Tak udana impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie takich osób i instytucji jak:
1. Wójt Gminy Głowno Marek Jóźwiak
2. Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Głowno SZANSA - Prezes Beata Krzeszewska
3. Sklep "Plasterek" w Głownie - Piotr Szczepaniak
4. Ochotnicza Straż Pożarna w Popowie Głowieńskim - Prezes Mirosław Rzeźnik
5. Komisariat Policji w Głownie - komendant nadkomisarz Cezary Szczerbiak
6. Rada Rodziców przy Zespole Szkół - Przewodnicząca Małgorzata Wielemborek
7. Centrum Dystrybucji Napojów "Excellence" w Lipie - Prezes Dariusz Polinceusz
8. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Łowicz - Prezes Jan Dąbrowski
9. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska JOGO Łódź - Prezes Krzysztof Jankowski
10. Komenda Hufca ZHP Głowno - zastępca komendanta pwd Grzegorz Piórkowski i pwd Marcin Borowiak
11. Zakład Opiekuńczo - Leczniczy Medical w Głownie - Prezes Mariusz Kokociński
12. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej FAMILY-MED. w Popowie Głowieńskim - Małgorzata Gawora - Ziółek i Tomasz Ziółek
13. Ośrodek Upowszechniania Kultury w Bronisławowie - kierownik Barbara Parys
14. Pan Zdzisław Kwiatkowski
15. Pan Andrzej Ceglarek

Rodzice - pomoc sponsorska
1. Krzysztof Patos i Agnieszka Wojciechowska - catering (grochówka + soki)
2. Krzysztof i Marlena Woźniak - quad + ciasto
3. Maciej i Justyna Pawłowscy - ciężarówka + ciasto
4. Monika i Mariusz Szadkowscy - pieczywo + ciasto
5. Beata i Radosław Krzeszewscy - udostępnienie pola pod parking + ciasto

Rodzice - pieczenie ciast, obsługa grilla, namioty
1. Elżbieta Ryłek
Grono Pedagogiczne, pracownicy administracyjno - obsługowi i uczniowie,
Stowarzyszenie LGD Polcentrum Stryków,
Stowarzyszenie LUKS "Sokolik",
Rodzicom za wpłaty składki - DZIĘKUJĘ!

Dyrektor ZS w Popowie Głowieńskim Krzysztof Fortuna

Pełny ekranWsteczPlayDalej