Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP w Łasku

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > WRZESIEŃ'16

Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP w Łasku

W dniach od 16 do 18 września 2016 roku harcerze z Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim wraz z druhnami Anną Romańczuk i Jolantą Szeligą wyjechali do Łasku na biwak z okazji święta Chorągwi Łódzkiej ZHP pod hasłem Sprawni jak Harcerze. Kiedy dotarliśmy na miejsce, rozpoczęliśmy od rozkładania namiotów. Potem rozpakowaliśmy się i zwiedziliśmy teren biwaku. Następnego dnia uczestniczyliśmy w grze terenowej, podczas której m.in. malowaliśmy graffiti, strzelaliśmy, pomagaliśmy jako strażacy, segregowaliśmy rzeczy potrzebne i niepotrzebne do udzielenia pierwszej pomocy oraz rozpoznawaliśmy znaki drogowe. Po zabawie wróciliśmy na obiad, a po krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy w pląsach. Atrakcją wieczoru był występ zespołu Normalsi . Wieczorem mieliśmy jeszcze czas, by pobawić się w Wyzwania i Zarazę. W niedzielę rano spakowaliśmy się i ubrani w mundury uczestniczyliśmy w paradzie na zakończenie harcerskiego święta. Myślę, że biwak był interesujący i pełen atrakcji mimo czasami deszczowej aury.

Zuzanna Śliwkiewicz, kl. IV