Uroczystość ślubowania - 2020

AKTUALNOŚCI > PAŹDZIERNIK'20

Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej

23 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. W ceremonii wzięli udział: Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego pan Krzysztof Fortuna, nauczyciele, uczniowie klasy II i III oraz oczywiście uczniowie klasy pierwszej i ich rodzice. Pod czujnym okiem prowadzących uroczystość uczennic z klasy siódmej Amelii Dałek i Kingi Woźniak pierwszaki przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy i piosenek. Następnie starsze koleżanki przeprowadziły wśród uczniów klasy pierwszej egzamin z wiadomości o szkole, który zdali śpiewająco.Po prezentacji wierszy, piosenek i innych umiejętności nadszedł czas na ważny moment dla pierwszaków. Była to chwila ślubowania i pasowania na ucznia szkoły podstawowej. Lekko zdenerwowani i podekscytowani złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pan Dyrektor Krzysztof Fortuna dokonał aktu pasowania na ucznia kładąc ołówek na prawym ramieniu każdego ucznia.Następnie złożył pierwszakom życzenia powodzenia i sukcesów na nowo rozpoczętej drodze. Podziękował również rodzicom za przybycie i pomoc w organizacji uroczystości. Po pasowaniu nadszedł czas na podpisanie aktu ślubowania klasy pierwszej. Ponieważ pierwszaki nie znają jeszcze wszystkich liter tradycyjnie uczyniły to odciśnięciem palca obok swojego nazwiska. Nad tym punktem pieczę sprawowała wychowawczyni pani Beata Florczyńska. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali od Pana Dyrektora pamiątkowe dyplomy, a od wychowawczyni plakietki "Jestem Uczniem". Koleżanki i koledzy z klasy III również sprezentowali swoim młodszym kolegom drobne upominki w postaci etui na legitymacje. Tradycją tej uroczystości jest również obdarowywanie pierwszaków przez ich rodziców. W tym roku dzieci otrzymały od rodziców liczydła i słodkości. Uczennice, prowadzące spotkanie, na zakończenie części oficjalnej złożyły swoim młodszym kolegom życzenia i zobowiązały się do pomocy i opieki. Święto pierwszaków zakończyło się degustacją wspaniałego tortu przygotowanego przez rodziców klasy pierwszej, na którym umieszczone były imiona uczniów: Julia, Oliwia, Natalia, Franciszek, Krzysztof, Maksymilian. Wychowawczyni również dostała wspaniały upominek od wychowanków i rodziców - drzewo symbolizujące "Dąb Wolności" z sową i imionami uczniów na liściach. Uroczystość ślubowania to wielkie przeżycie i radosna chwila dla najmłodszych uczniów naszej szkoły i ich wychowawcy. Przygotowały ją panie: Beata Florczyńska i Beata Siekiera, która opiekowała się asystą sztandaru szkoły w składzie: Zuzanna Florczyńska, Patrycja Szymczak, Patrycja Krzeszewska, Wiktoria Nawrocka, Miłosz Szeliga i Kacper Lenart. Oprawą techniczną uroczystości zajęli się uczniowie klasy VIII w składzie: Kacper Jęczkowski, Norbert Szeliga i Kamil Ryłek. Gratulujemy pierwszakom i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Florczyńska