VI edycja konkursu Mini Playback

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > CZERWIEC'16

8. czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim odbyła się VI edycja konkursu Mini Playback pod patronatem Wójta Gminy Głowno Pana Marka Jóźwiaka. Organizatorami imprezy były panie: Joanna Kędziora, Jolanta Szeliga, Agnieszka Wołowiec Olesińska oraz pan Paweł Karlikowski. Jury stanowili przedstawiciele placówek biorących udział w zmaganiach (Przedszkola nr 3 oraz Osinkowo z Głowna, Lubiankowa, Mąkolic, Popowa Głowieńskiego, Piątku), Wójt pan Marek Jóźwiak, dyrektor ZS w Popowie Głowieńskim pan Krzysztof Fortuna, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Wielemborek oraz przedstawiciel ZHP pan Grzegorz Piórkowski. W czasie konkursu oceniany był dobór repertuaru, poprawna imitacja śpiewu, oddanie charakteru piosenki w odpowiednim układzie tanecznym, ogólny wyraz artystyczny, charakteryzacja wykonawcy, pomysł oraz oryginalność. Po występach, w czasie obrad jury, uczestnicy zmagań muzycznych udali się przed budynek szkoły, aby wypuścić balony napełnione helem, następnie mieli poczęstunek oraz zabawę taneczną poprowadzoną przez starszych kolegów z klasy II i III gimnazjum. Po długim wyczekiwaniu nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Przedstawiają się one następująco:
Kategoria wykonawca
I miejsce
- Marika Modlińska, Madzia Kucharczyk, Ala Stopczyńska, Hania Florczyńska, Wiktor Sobieszek, Oskar Jabłoński z Przedszkola w Popowie Głowieńskim w piosence Zbigniewa Wodeckiego Chałupy welcome to
II miejsce - Pola Skopiak, Oliwia Wodzyńska, Martyna Kiciak, Marcelina Jaborska, Julia Urbanek z Przedszkola z Piątku w piosence Kasi Sobczyk Trzynastego
III miejsce - Kacper Gawroński, Michalina Jęczkowska, Jan Kapka, Klaudia Sałuda z Przedszkola w Popowie Głowieńskim w piosence Alvaro Soler Sofia
Kategoria przedszkole
I miejsce
grupa przedszkolna z Piątku,
II miejsce grupa przedszkolna z Lubiankowa,
III miejsce grupa przedszkolna z Popowa Głowieńskiego.
Laureaci zostali nagrodzeni statuetkami, dyplomami i pamiątkowymi koszulkami.
Na zakończenie Pan Dyrektor Krzysztof Fortuna wręczył Wójtowi Gminy Głowno Panu Markowi Jóźwiakowi medal i nadał tytuł Mecenasa Dziecięcych Talentów, a także podziękował za pomoc w organizacji imprezy.

Dorota Zgierska, kl. II gimnazjum

ZOBACZ - VI edycja konkursu Mini Playback pod patronatem Wójta Gminy Głowno