Dzień Naleśnika

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > MARZEC'18

8 marca 2018 roku w naszej szkole odbyło się nietypowe święto o smacznym tytule "Dzień Naleśnika". To brytyjskie święto to nic innego jak odpowiednik naszych "Ostatków", podczas którego zamiast pączków, racuszków czy faworków wypiekane czy smażone są różnorodne naleśniki o najróżniejszych nadzieniach, np. z użyciem syropu klonowego. Na początku imprezy uczniowie odczytali, przygotowane przez panią Sylwię Pałczyńską, informacje na temat genezy święta oraz tego, jakie przy jego okazji odbywają się zabawy. Każda z klas IV - VII i gimnazjalnych przyniosła własnoręcznie usmażone naleśniki, ale nie byli to tylko uczniowie. Naleśniki przygotowały również panie: Izabela Zawadzka, Beata Florczyńska i Sylwia Pałczyńska. Beata Florczyńska w ramach działalności SU rozdawała lizaki z okazji przypadającego wtedy również Dnia Kobiet. Naleśniki były sprzedawane przez uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim. Zebrane pieniądze zostały przekazane na działalność SU oraz na zakup dyplomów i upominków na Szkolny Dzień Języków Obcych. Zdjęcia z imprezy wykonała pani Agnieszka Wołowiec-Olesińska.