LUTOWE I MARCOWE AKCJE WOLONTARYJNE

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MARZEC'17

LUTOWE I MARCOWE AKCJE WOLONTARYJNE

Z okazji ostatniego dnia karnawału wolontariusze z gimnazjum ZS w Popowie Głowieńskim przygotowali dla najmłodszych uczniów naszej szkoły "ŚCIANKĘ OSTATKOWĄ", na której tle robiono sobie zdjęcia. Jeśli ktoś nie miał odpowiedniego przebrania zgromadzone były różne rekwizyty takie jak: maski, okulary, peruki, które można było sobie założyć, aby wyglądać tego dnia karnawałowo. Trzecioklasiści z gimnazjum pomagali młodszym kolegom w ostatkowej sesji zdjęciowej, aby fotografie były wesołe i kolorowe.

W Święto Kobiet wolontariusze zadbali o to, aby w ten dzień doceniono samotne panie mieszkające w pobliżu naszej szkoły. Już wcześniej przygotowano kolorowe karki z życzeniami oraz symboliczne kwiatki. Wręczającymi byli chłopcy z klasy I gimnazjum Wiktor i Kuba w otoczeniu najmłodszych uczniów klasy II i III ze szkoły podstawowej. Kartki przygotowała Oliwia z klasy VI. Odwiedzono dwie panie, które zaskoczone były tak licznym przybyciem gości i wzruszone podarunkami, a przede wszystkim serdecznymi życzeniami oraz pamięcią o nich. Po powrocie do szkoły wolontariusze stwierdzili, że miło jest sprawiać innym radość.

Zanotowały: Anna Romańczuk i Joanna Gorzkiewicz