AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > GRUDZIEŃ'15

Konkurs recytatorski W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego

D:\strona\styczen'16\martyna\014.JPG
Error File Open Error

Dnia 02.12.2015r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie im. Adama Mickiewicza odbył się dekanalny konkurs recytatorski „W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego”. Jego ideą było uczczenie 100 rocznicy urodzin poety. Wśród uczestników byli także uczniowie Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim: Małgorzata Szadkowska, Zuzanna Śliwkiewicz, Wiktor Szeliga, Michalina Milczarek, Weronika Krysztofczyk i Martyna Doardo. Opiekę nad nami sprawowała katechetka pani Anna Romańczuk. W czasie konkursu każdy z uczestników miał do zaprezentowania jeden wiersz. Nasze występy oceniało jury w składzie: Waldemar Smaszcz - historyk literatury, wieloletni przyjaciel i współpracownik ks. Twardowskiego, Ewa Fijołek - kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głownie, oraz Marcin Kowalik - dziennikarz łowickiego oddziału "Gościa Niedzielnego". Patronat nad wydarzeniem sprawował ks. Stanisław Banach, dziekan głowieński. Pomiędzy recytacjami poszczególnych grup wiekowymi był przygotowany poczęstunek. Miło mi poinformować, że w kategorii klas I-III szkół podstawowych wyróżnienie przyznano Małgorzacie Szadkowskiej, natomiast zdobywczynią pierwszego miejsca w kategorii klas I – III gimnazjum zostałam ja, czyli Martyna Doardo. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz nagrody m.in. w postaci książki "Serce nie do pary. O księdzu Janie Twardowskim i jego wierszach" autorstwa Waldemara Smaszcza. Myślę, że dla wszystkich było to miłe spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego.

Martyna Doardo, kl. III gimnazjum