Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

AKTUALNOŚCI > LISTOPAD'19

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Dnia 8 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim odbył się apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Głowno Pan Marek Jóźwiak oraz szereg innych znamienitych gości. Podniosłej atmosferze sprzyjał fakt obecności sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Popowie Głowieńskim obok sztandaru szkoły.
Scenariusz uroczystości zakładał przedstawienie historii walki o niepodległość od końca XVIII wieku aż do pełnej wolności, za którą symbolicznie przyjmujemy dzień 4 czerwca 1989 r.
Podczas tego podniosłego spotkania występowali uczniowie klasy I, klasy V, klasy VI i klasy VIII. Dzięki ich staraniom zarówno recytacje poezji patriotycznej, jak i śpiew patriotycznych pieśni zrobiły na wszystkich przybyłych duże wrażenie, czego dowodem mogą być liczne brawa, które rozbrzmiewały w sali.
Miejmy nadzieję, że biorąc udział w takiej uroczystości dzieci i młodzież zapamiętają na długo tych wszystkich wielkich - a dziś już nieobecnych - bohaterów, którym zawdzięczamy to, że dziś możemy cieszyć się wolną Ojczyzną. A skoro "Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie" to dobrze, że dzięki wspomnieniu naszych dzielnych przodków dzieci i młodzież mają na kim budować swoje wzorce osobowe i uczyć się, czym jest miłość do Ojczyzny.

Po apelu w szkole zaproszeni goście, poczty sztandarowe, delegacja uczniów oraz nauczyciele udali się pod rosnący w pobliżu szkoły
dąb Wolności, aby przy tablicy upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku złożyć wiązanki kwiatów i zapalić pamiątkowe znicze.

Daniel Ożóg