Bawimy się i uczymy w ramach Koła Przyrodniczego

AKTUALNOŚCI > KWIECIEŃ'19

Lekcja otwarta

Bawimy się i uczymy w ramach Koła Przyrodniczego organizowanego dla uczniów klas I, II i III. Żyjemy szybko, nie zastanawiając się nad otaczającym nas światem. Wychodzimy z domu, biegiem ruszamy do pracy, szkoły. Nie dostrzegamy piękna, które jest wokół. Możemy godzinami rozmawiać o muzyce, zupełnie nie słysząc dźwięków natury. Zachwycać się dziełami malarzy, pomijając krajobrazy znajdujące się za oknem. Zajęcia koła przyrodniczego mają zmieniać myślenie młodych ludzi, uwrażliwiając ich na wytwory natury. Ciekawość poznawcza jest naturalną potrzebą każdego dziecka. Zadaniem koła przyrodniczego jest odpowiedzieć na potrzeby uczestników, rozbudzając ciekawość wobec otaczającej rzeczywistości. Głównym celem jest wywoływanie, podtrzymywanie i wzmacnianie pasji czerpanej z zasobów przyrody. W czasie realizacji zajęć wykorzystywane są predyspozycje indywidualne uczestników. Uczniowie często sami decydują decydować, co i w jaki sposób wykonają. Realizator zajęć za priorytet obrał sobie myśl, by uczestnicy czuli deszcz, a nie stawali się mokrzy. Tak oto wyglądały zajęcia otwarte - część warsztatowa, które miały miejsce dnia 03.04.2019 roku.