Witaj maj, trzeci maj...

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MAJ'17

"Witaj maj, trzeci maj, dla Polaków błogi raj". Słowa tej patriotycznej pieśni wybrzmiały podczas obchodów Święta 3 Maja, które odbyły się w Głownie. Z ramienia naszej szkoły w uroczystościach wzięli udział: dyrektor pan Krzysztof Fortuna, poczet sztandarowy wraz z jego opiekunką panią Beatą Siekierą oraz rodzice naszych uczniów m.in. Państwo Beata i Piotr Miśkiewiczowie. Na miejskich uroczystościach pojawili się również: burmistrz Głowna pan Grzegorz Janeczek, przewodnicząca rady Miejskiej Magdalena Szajder, wójt gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, sekretarz gminy Głowno pani Jolanta Szkup, radny gminy Głowno pan Marek Zgierski, przedstawiciele Rady Powiatu Zgierskiego, Państwowej Straży Pożarnej oraz policji. Obecni byli też kombatanci, reprezentanci partii politycznych, organizacji pożytku publicznego, stowarzyszeń oraz miejskich jednostek organizacyjnych. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny sprawowana przez proboszcza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Głownie ks. Stanisława Banacha. Później podczas przemarszu na pl. Wolności wiązanki kwiatów składano kolejno: pod tablicami pamiątkowymi przy kościele św. Jakuba oraz pod pomnikiem w Parku im. Armii Krajowej. Uroczystości na placu Wolności rozpoczął hymn państwowy w wykonaniu orkiestry dętej OSP Głowno, która później jeszcze kilka razy prezentowała utwory patriotyczne związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja. Udział w uroczystościach był dla wszystkich wspaniałą lekcją patriotyzmu.

Dorota Zgierska kl. III gimnazjum