Wycieczka do Teatru Muzycznego w Łodzi

AKTUALNOŚCI > STYCZEŃ'19

Wycieczka do Teatru Muzycznego w Łodzi

14 stycznia 2019 roku odbyła się wycieczka do Teatru Muzycznego w Łodzi na spektakl pt. Opowieść wigilijna. Pojechały klasy : V-VIII i III gimnazjum pod opieką wychowawców: Małgorzaty Skomiał, Izabeli Zawadzkiej, Doroty Augustyniak, Anny Romańczuk i Jacka Markowicza. Spektakl powstał na podstawie książki Ch. Dickensa o tym samym tytule. Najpierw obejrzeliśmy spektakl. Opowiadał on o starszym panu, który nie lubił świąt. Miał swoją firmę, w której pracował Bob Cratchit. Kilka godzin przed wigilią Pana Scrooga nawiedziły duchy. Jeden z duchów pokazał mu jak inni spędzają święta, a także, co o nim myślą. Zobaczył rodziców chłopczyka, którego przedtem przegonił mówili, że jeżeli nie stanie się Cud Boży to Tim umrze. Ujrzał swoją śmierć, a także przeszłość. Pan Scrooge zmienił swoje nastawienie i zrobił się miły. Pomógł swojemu pracownikowi i jego rodzinie, poszedł do kuzyna Freda na święta i wszystko dobrze się skończyło. Dużym atutem tego spektaklu była wyśmienita gra aktorska. Bardzo dobrze się go oglądało, ponieważ scena była odpowiednio oświetlona. Stroje występujących podkreślały świąteczny nastrój. W ten sposób każdy z nas przeniósł się w świąteczną atmosferę, którą stworzyli aktorzy spektaklu. Bardzo dobrze spisała się grupa realizatorów scenografii, która zmieniała się w mgnieniu oka. Bardzo cieszę się, że mogłam obejrzeć spektakl. Jest on godny polecenia, ponieważ pozwala się zastanowić nad swoim postępowaniem i wyciągnąć z tego wnioski a zarazem był przejmujący i pouczający.

Kinga Wożniak, kl. V