Z wizytą w Katarzynowie

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > WRZESIEŃ'16

Z wizytą w Katarzynowie

Magicznych doznań dostarczył uczniom klas I - III szkoły podstawowej wyjazd do Katarzynowa, który miał miejsce 26 września. Opiekunami grup byli wychowawcy: Beata Florczyńska, Joanna Gorzkiewicz i Jolanta Szeliga. W roli fotoreportera wystąpił Pan Dyrektor Krzysztof Fortuna. Wycieczkę zainicjowała, zapraszając nas do swej leśnej chatki, zaprzyjaźniona autorka książek i laureatka Orderu Uśmiechu pani Barbara Kaszyńska. Na miejscu czekała na przybyłych masa niespodzianek. Pani Basia oprowadziła zebranych, opowiadając historię znajdujących się w domu zabytkowych przedmiotów, pamiątek rodzinnych - niejednokrotnie owianych tajemnicą. To był dopiero początek. Przeszliśmy przed dom, gdzie podzieleni na grupy, nasi milusińscy zdobywali sprawności i drobne upominki, biegając po wyznaczonych uprzednio przez gospodynię trasach. Do pomocy Pani Basia zatrudniła miejscowe malarki, które przeprowadziły warsztaty plastyczno- techniczne (tworzono sylwety jeży oraz budowano dla nich domki). Kolejny punkt spotkania to puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Ostatnią atrakcją był wspólny spacer po lesie, podziwianie okolicznej przyrody, zakończony krótkim testem wiedzy. Piszczące ze szczęścia dzieci musiały wrócić do domu, lecz przed wyjazdem serdecznie dziękowały, za tak wspaniały dzień. Pani Basiu- było cudnie! Dziękujemy!

Jolanta Szeliga