Grafikalia zamknięta w szkle

AKTUALNOŚCI > LISTOPAD'18

"Grafikalia zamknięta w szkle 2"

Dnia 9 listopada odbyło się podsumowanie Festiwalu z grafiki artystycznej organizowanej przez MOK w Głownie. Jak co roku, spotkanie odbyło się na stacji kolejowej PKP w Głownie. Naszą szkołę w podsumowaniu Festiwalu reprezentowali: Pan dyrektor Krzysztof Fortuna, Anna Romańczuk oraz uczeń klasy III Jan Kapka.

Wcześniej, czyli 18 października 2018 roku uczniowie klasy VI i VII pod opieką nauczycielek Anny Romańczuk i Małgorzaty Skomiał uczestniczyli w warsztatach z grafiki artystycznej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie. Wspomniane zajęcia plastyczne zostały zorganizowane w ramach Festiwalu Grafiki artystycznej. Temat tegorocznych artystycznych zmagań to: "Grafikalia zamknięta w szkle". Uczniowie mieli możliwość wykonać grafikę artystyczną na szklanych talerzykach oraz poznawali i doskonalili swoje umiejętności manualne oraz rozwijali wrażliwość plastyczną. Dzięki Panu Szymonowi Adamczewskiemu młodzież poznała tajniki i różne oblicza grafiki. W tym roku tj. w rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, warsztaty przybrały "biało-czerwone" barwy.

Anna Romańczuk