Piknik Rodzinny

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > CZERWIEC'17

Piknik Rodzinny 2017

W Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim w niedzielę 11 czerwca odbył się Piknik Rodzinny. Imprezę poprowadziły uczennice Oliwia Woźniak i Magdalena Marciniak. To miłe spotkanie rozpoczęliśmy krótkim przedstawieniem oraz zaprezentowaniem naszych wschodzących szkolnych gwiazd. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: laureaci Wojewódzkiego konkursu recytatorskiego twórczości mniej znanej Słowa jak promienie oraz Świerszczykowych wierszyków Małgorzata Szadkowska z wierszem Agnieszki Frączek Miss Stonoga i Wiktor Szeliga z wierszem L.J. Kerna O rodzicach; piosenkę w języku rosyjskim Czunga - Czanga zaśpiewała klasa IV; specjalnie dla rodziców swój program artystyczny przedstawiła klasa III szkoły podstawowej; Patrycja Krzeszewska - laureatka II miejsca w konkursie piosenki w Ozorkowie - zaśpiewała Cud w szafie; klasa I gimnazjum wystąpiła z piosenką w języku angielskim Shape of You; przedstawienie pt. Czerwony Kapturek zaprezentował szkolny teatrzyk Czarodziej; Mateusz Warzywoda - laureat wielu konkursów muzycznych - zaśpiewał utwór Love yourself. W dalszej części programu klasa III gimnazjum podsumowała projekt edukacyjny Trójkołowce. W naszej prezentacji wzięli również udział uczniowie z Klubu Karate Kyokushin Nintaikarate z Głowna. Karatecy zaprezentowali techniki i ćwiczenia z partnerem, jakie wykonują na treningach, Julia i Franek wykonali kata, a cały pokaz zakończyli testem tameshiwari (łamanie przedmiotów). Podniosłym momentem w tym dniu było też przyrzeczenie zuchowe. Następnie Pani Beata Florczyńska oraz Pan Jacek Markowicz zorganizowali zawody dla kl. III i IV szkoły podstawowej. Obydwie klasy rywalizowały w konkurencji z ringo i piłką do siatkówki. Kiedy uczniowie zakończyli grę, rozpoczęła się emocjonująca rozgrywka w siatkówce rodziców, uczniów gimnazjum oraz Pana dyrektora. W międzyczasie każdy mógł skosztować potraw z grilla obsługiwanego przez rodziców. Przyjechała też zjawiskowa parada motocykli oraz straż pożarna. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z przejażdżki na motocyklu oraz schłodzić się strumieniem wody z węża strażackiego. Na wszystkich czekały również inne atrakcje takie jak: fotobudka, malowanie twarzy, robienie tatuaży czy zjazd z dmuchanego zamku. To spotkanie było wyjątkowe, a zarazem magiczne, ponieważ nauczyciele, uczniowie i rodzice łączyli swoje siły oraz spędzali razem przyjemnie czas.

Oliwia Woźniak, kl. VI

Bardzo dziękujemy następującym sponsorom za pomoc w organizacji Pikniku Rodzinnego:
1. Gmina Głowno
2. Państwo Aneta i Jarosław Dębscy