Festiwal "ABC Print"

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > LISTOPAD'16

Festiwal "ABC Print"

Dnia 4 listopada 2016 roku klasa II gimnazjum pod opieką pani Anny Romańczuk i pana dyrektora Krzysztofa Fortuny udała się do budynku dworca PKP w Głownie. Tam został podsumowany Festiwal Sztuki "Grafikalia", którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Była to przede wszystkim okazja do wręczenia dyplomów i medali uczestnikom ogólnopolskiego konkursu graficznego "Wariacje graficzne", na który napłynęły prace z całej Polski. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć naszych uczniów, ponieważ klasa II i III gimnazjum brała wcześniej udział w warsztatach grafiki artystycznej "ABC Print" i właśnie za udział w nich uczestnicy otrzymali dyplomy, medale oraz drobne gadżety. W trakcie podsumowania festiwalu nasza młodzież mogła pooglądać wystawę swoich prac. Zakończenie festiwalu było też okazją do obejrzenia ekspozycji "Plakatem opisane", na którą składały się prace plakacistów, pochodzące ze zbiorów Wrocławskiej Galerii Plakatu Polskiego.

Anna Romańczuk